Össznépi buliról álmodik a Fidesz és az MSZP
Takarékos munkaeseménynek tervezi a kormány a 2011-es magyar EU-elnökséget, miközben a Fidesz és az MSZP sokmilliárdos össznépi buliról álmodik – derül ki a HVG cikkéből.
Takarékos munkaeseménynek tervezi a kormány a 2011-es magyar EU-elnökséget, miközben a Fidesz és az MSZP sokmilliárdos össznépi buliról álmodik – derül ki a HVG cikkéből.
Szélesednek a vasúton utazók jogai egy kedden hatályba lépett európai uniós rendelet alapján az EU területén: a jövőben például már egyórás késés esetén 25 százalékos jegyár-visszatérítés illeti meg őket, emellett eltűnt vagy károsodott poggyászukért akár darabonként 1285 euró kártérítést is kaphatnak.
Az Európai Unió egy eddig még nyilvánosságra nem hozott jelentésében élesen bírálja Izrael kelet-jeruzsálemi politikáját, azzal vádolva a zsidó államot, hogy aktívan folytatja telepítési tevékenységét az 1967-ben annektált városrészben.
Sztrájkra készülődnek a brüsszeli európai uniós intézmények alkalmazottai, miután az EU-tagországok kormányai a nemzetközi gazdasági válságra hivatkozva meg akarják akadályozni, hogy béremeléshez jussanak - írja csütörtökön megjelent legfrissebb számában a European Voice című brüsszeli hetilap.
December elsejével életbe lép az Európai Unió lisszaboni szerződése, amely hivatalos indoklása szerint "biztosítani fogja a szükséges jogi keretet és eszközöket ahhoz, hogy a kibővített unió meg tudjon felelni a jövő kihívásainak, és válasszal szolgáljon a polgárok által megfogalmazott igényekre".
A megállapodás megszületett, de Magyarország még nem írta alá a Világbankkal a szerződést arról az egymilliárd euróról, amely a tavaly őszi hitelprogram harmadik csomagja lenne – írja a Népszabadság a pénteki számában.
Az új szabályozás többek között 24 hónapra módosítja az Európai Unión belüli kiküldetések időtartamát.
Unalmasnak látszó technokratákat választottak a tagállamok a december 1-jén hatályba lépő lisszaboni szerződéssel létrehozott két új EU-posztra.
Catherine Ashtont, a britek kereskedelmi EU-biztosát javasolják az európai szocialisták uniós "külügyminiszternek" - közölték csütörtökön Brüsszelben, közvetlenül az EU-csúcstisztségek elosztásának szentelt uniós csúcstalálkozó kezdete előtt.
Egy nappal az EU állandó elnökének kiválasztása előtt sem körvonalazódik konszenzus egyetlen jelölt kapcsán sem – írja a brüsszeli sajtó. De hogy lesz ebből konszenzusos döntés?
Az Európai Unió országai több mint 700 megfigyelőt küldenek a januárban esedékes ukrajnai elnökválasztásra - közölte Petro Porosenko ukrán külügyminiszter.
Toomas Hendrik Ilves észt elnök is pályázik az EU elnöki posztjára - jelentette be csütörtökön Tallinnban Andrus Ansip miniszterelnök.
Szerbia a tervek szerint még idén benyújtja európai uniós csatlakozási kérelmét - erősítette meg csütörtökön Brüsszelben Vuk Jeremic külügyminiszter.
Václav Klaus, cseh államfő a Huszonhetek közül utolsóként kedden a cseh alkotmánybíróság döntése nyomán aláírta a lisszaboni szerződést. Ezzel minden akadály elhárult az Európai Unió új alapszerződésének életbe lépése elől, amely így akár már december elsején hatályba léphet.
A jelenlegi európai bizottsági biztosok mandátuma október végével lejárt ugyan, de az új Bizottság felállására körülbelül nyolc-tíz hetet várni kell a lisszaboni szerződés ratifikációja körüli huzavonák miatt. Mivel az új alapszerződés célegyenesben van, november 25-től megindulhat a biztosok parlamenti meghallgatása. De hogyan is zajlik a kiválasztáuk?
Igazi EU-s kompromisszummal sikerült elérni, hogy Václav Klaus cseh elnök végre aláírja a lisszaboni szerződés ratifikációs okmányát, s ezzel az utolsó akadály is elhárulhat a megállapodás hatályba lépése elől.
A hányatott kelet-európai történelem is belopta magát a csütörtök este kezdődő brüsszeli EU-csúcsra, ahol jó néhány régi tagállam vezetője – ha eddig nem ismerte - kénytelen volt megtanulni Eduard Benes néhai csehszlovák elnök nevét.
A tárgyalásos eljárás alkalmazásakor a közbeszerzési szerződés akkor is odaítélhető, ha az alkalmas jelentkezők száma nem éri el a hármat - mondta ki az Európai Bíróság egy magyar beadvány nyomán csütörtökön Luxembourgban ismertetett ítéletében.
Az Európai Bizottság szerdán várható országjelentése szerint Horvátország 2010-ben lezárhatja a csatlakozási tárgyalásait Brüsszellel - tudta meg a Reuters kiszivárogtatott bizottsági dokumentumokból.
Egyelőre nem kommentálja az Európai Bizottság azt a bejelentést, hogy Magyarország kötelezettségszegési eljárást kért Szlovákia ellen, amiért Sólyom László köztársasági elnököt augusztus 21-én nem engedték be az országba.